Esnek Kızlık Zarı Dikimi

Esnek Kızlık Zarı DikimiKızlık zarının çeşitli şekilleri vardır. Esnek zar dediğimiz tip karşımıza sık çıkmaktadır. Esnek kızlık zarındaki açıklık penis girmesine izin verecek kadar açıklığa sahiptir. Cinsel ilişki sırasında zedelenmez kanama olmaz. Kişi eğer normal doğum yaparsa kızlık zarı o zaman bozulur. Kızlık zarının tipi ve şeklini anlamanın tek yolu adet olmadığınız bir zamanda mutlaka jinekolojik muayene yapılarak öğrenilir. Jinekolojik masada alet takılmadan dudak ( labium ) lar kenarlara açılarak kızlık zarının tipi belli olur.

Ne yazık ki kızlık zarı kanaması ülkemizde oldukça önemli bir olgudur. Esnek kızlık zarında cinsel ilişki ile kanama görülmeyeceği için esnek kızlık zarı dikimi yapılması gerekli olabilir. Esnek kızlık zarı dikimi ile kızlık zarı anatomik olarak küçük hale getirilir. İlk cinsel birliktelikte dikilen dokulardan kanama gözlenir.

Kızlık zarı muayenesi, esnek kızlık zarı dikimi, tamiri, onarımı, fiyatı ve ücreti Antalya’da ne kadar? Esnek kızlık zarı dikimi sonrası kanama olur mu? Esnek kızlık zarı olan kişi cinsel ilişki de neler yapmalı? Esnek kızlık zarı dikimi hakkında sorularınız ve sorunlarınız için Antalya’da kadın hastalıkları ve doğum uzmanı özel jinekolog Dr.Mustafa Torgaç ile irtibat kurabilirsiniz.