Kızlık Zarı Bozulması

Kızlık zarı bozulmasıKızlık zarının bozulması belirtileri herkeste aynı olmayabilir. Kanama olması kızlık zarından olmayabilir sıyrık veya tahrişlerden de olabilir. Kızlık zarında bozulma yırtılma uzman jinekolog doktor muayenesi ile anlaşılır. Kişi jinekolojik masaya alınır gazlı bez ile her iki dudak (labium) tutularak hafifçe kenarlar ve biraz öne çekilir 1 dakika süren muayene ile kızlık zarında bozulma olup olmadığı belli olur. 7 gün içinde olan cinsel ilişki ile kızlık zarında bozulma taze yeni yırtık olduğu anlaşılır ama 7 gün geçmiş ise net olarak ne zaman olduğunu söylemek güçtür.

Kızlık zarı bozulması sadece jinekolojik muayene ile anlaşılır. Ultrason veya görüntüleme yöntemleri kan tahlili ile anlaşılmaz. Masturbasyon yapmak kızlık zarına zarar vermez ama cisim parmak içeriye sokmaya çalışmak kızlık zarını zedeleyebilir.

Kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı bozulma belirtileri konusunda Antalya kadın hastalıkları ve doğum uzmanı özel jinekolog olarak iletişime geçebilirsiniz hasta mahremiyeti ve etik kurallar nedeni ile 3.şahıslara bilgi verilmez.