Kızlık Zarı Dikimi Antalya

Kızlık Zarı Dikimi AntalyaKızlık zarı dikimi geçici veya kalıcı yöntem kullanarak yapılır. Kızlık zarı yırtılıp zedelendiği zaman kendi kendine tekrar eski haline gelmez mutlaka cerrahi yöntem kullanılarak kızlık zarı dikimi gerçekleşir. Kızlık zarı dikimi öncesi eğer mümkün ise jinekolojik muayene ile kişinin kızlık zarı değerlendirilmesinin yapılması daha doğru olacaktır. Çünkü kızlık zarının zedelenme derecesi önemlidir. Bazen kızlık zarı dikimi yanında vajen daraltma da yapmak gerekir. Kızlık zarı geçici veya kalıcı yöntemle dikimi (himenoplasti ), onarımı, diken, tamir edilmesi eğer gerekiyorsa vajen daraltma Antalya kadın hastalıkları ve doğum uzmanı özel jinekolog doktor Mustafa Torgaç tarafından yapılmaktadır.

Kızlık zarı dikimi nedir?

Kızlık zarı genellikle cinsel ilişki ile bazen de parmak ve benzeri sivri nesnelerin vajinaya girmesi ile bozulur ve zedelenir. Kızlık zarı dikimi ise tahrip olan bu dokuların kullanılacak dikiş iplikleri ile bir araya getirilmesi işlemine denilir.

Kızlık zarı dikimi kaç türlü yapılır?

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı olarak uygulanmaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi nedir? Nasıl yapılır?

Kalıcı kızlık zarı dikiminde son yıllarda uygulamakta olduğum modern yöntemler ile genital bölge eski estetik görünümüne kavuşmaktadır. Kalıcı kızlık zarı tamirinde vajina yan duvarlarından aldığımız doku ile yani sizin kendi dokularınızdan ilk ilişkide kanama sağlayacak dokuları dikmekteyiz. Kullandığımız dikiş iplikleri özel kendiliğinden erime özelliğindedir. Dikişleri alınması gerekli değildir vücut tarafından emilecektir.

Geçici kızlık zarı dikimi nedir ? Nasıl yapılmaktadır?

Geçici kızlık zarı dikimi düğün öncesi bir hafta içinde yapılmalıdır. Geçici kızlık zarı dikiminde kızlık zarının kalan parçaları karşılıklı gelecek şekilde kullanılacak dikiş iplikleri ile birleştirilir. İlk cinsel ilişkide penis vajina girince bu yaklaştırılan dokular kanamaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ne zaman yapılmalıdır?

Kalıcı kızlık zarı dikimi adetli olmadığınız bir zamanda ne zaman isterseniz yapılabilir. Kalıcı kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra ilk cinsel birleşmede yırtılacak ve kanama olacaktır.

Himenoplasti ne demektir?

Kızlık zarı dikimi ameliyatına denilmektedir.

Himenoplasti operasyonu yapılırken ağrı ve acı hissedermiyim ?

Kızlık zarı dikimi sırasında iki türlü anestezi uygulanmaktadır.

 • Lokal anestezi : Sadece kızlık zarı dikimi yapılacak işlem için çalışılacak bölgeye lokal anestezi verilerek o bölgenin uyuşması sağlanarak işlem gerçekleştirilir. Ağrı ve acı hissetmezsiniz. Normal doğum sırasında da lokal anestezi yapılarak epizyo denilen doğum kesisi ve dikişi uygulanmaktadır.
 • Genel anestezi : Kolunuzdan damar yolu açılarak size uygun dozlarda ilaç verilir. Burada uygulanan dozlar normal ameliyatta kullanılan dozlardan daha azdır. Yapılan işlemi görmeyeceksiniz ağrı ve acı hissetmeyeceksiniz.

Anestezi sonrası ne kadar dinlenmem gerekli ?

Lokal anestezi uygulandıysa işlem bitince dinlenme odasında size daha sonra yapmanız ve dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi verilirken kısa bir istirahat yapabilirsiniz.

Genel anestezi sonrası 30 veya 45 dakika dinlenmeniz yeterli olacaktır. Himenoplasti operasyonu sonrası seyahat etmenizde sakınca yoktur.

Anestezi uygulanacaksa dikim işlemi için nasıl gelmeliyim ?

En az 6 saat aç ve susuz kalmanız yeterli olacaktır. Kullandığınız ilacınız varsa mutlaka bize önceden söylemeniz gereklidir. Çünkü bazı ilaçlar ile narkoz ilaçları kullanımı sıkıntı yaratabilir. Sistematik bir hastalığınız varsa kalp hastalığı, tansiyon hastalığı, diabet şeker hastalığı, epilepsi hastası iseniz ilaç kullanıyorsanız, antidepresan türü ilaç kullanıyorsanız, herhangi bir ilaca karşı alerjiniz varsa yapmanız gereken sadece bize önceden bunlar hakkında detaylı bilgi vermeniz olacaktır.

Rahat kıyafet ile gelmeniz uygun olacaktır. Dar kot ,tayt veya sıkı iç çamaşırları çok uygun olmayabilir. Uzaktan geliyorsanız işlem bittikten sonra dönüş yolunda sizi rahatsız edebilir.

Şehir dışından geldiğimde anestezi alırsam dönüşte sıkıntı yaşarmıyım?

Şehir dışından gelmeden önce randevu için bizi aramanız durumunda size uygun saat verebiliriz. Çünkü anestezi alırsanız biraz dinlenmeniz gerekecektir. Dönüş programınızı ona göre ayarlamanız sizin için en doğru olanı olacaktır.

Anestezi aldıktan sonra yeterli sürede dinleneceğiniz için seyahat etmenizde herhangi bir sıkıntı olmaz.

Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra seyahat sırasında kanamam olur mu?

Kızlık zarı dikimi kalıcı veya geçici yöntem ile yapıldıktan sonra önemsiz lekelenmeler olabilir endişe etmeyiniz. Size verilen önerileri uygulamanız ve dikkat etmeniz durumunda hiçbir sıkıntı ile karşılaşmayacaksınız.

Kızlık zarı dikimi sonrası kullanılan dikişleri aldırmam gerekli mi?

Kızlık zarı dikiminde kullanılan dikişler kendiliğinden eriyeceği için alınma söz konusu değildir. Dikişler erirken bazen kahverengi lekelenmeler olabilir merak etmeyiniz. Diktirme işlemi sonrası size tarif edilen özel pansuman uygulamanız gereklidir. Çünkü vajina bölgesi üstte idrar yaptığınız altta büyük tuvaletinizi yaptığınız anüs bölgesi ile komşulukta olduğu için enfeksiyon açısından dikkat etmek gerekir.

Ailem ile yaşıyorum kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra eve gidince anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra sosyal hayatınız yaşam tarzınız etkilenmez. Normal yürüyebilirsiniz. Evde yatmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Durumunuzdan kimse şüphelenmez. Aksine uzun zamandır düşünüp yaptırmaktan hep korkup vazgeçtiğiniz kızlık zarı dikimi sizi artık rahatlatacaktır. Kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Geceleri artık uykunuz kaçmayacak.

Kızlık zarı dikimi sonrası kontrole gelmek gerekli mi?

Bazı kızlık zarı yırtıkları ve zedelenmelerinde vajina da geniş kalmaktadır. Geniş kapsamlı bir himenoplasti ve vajina daraltma yapmak gerekli olduğu ise size verilecek kontrol randevularına gelmek gerekli olabilir. Bunu size işlem bitiminde sizlere detaylı anlatmaktayım.

Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra dikişler dışarıdan görülür mü?

Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra kullanılan dikişler kendiliğinden erime özelliğinde olduğu için dokularda iyileşme süreci tamamlandıktan sonra dikişler kaybolacaktır.

Kızlık zarı dikimi sonrası pansuman yapmak zorunda mıyım ?

Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra size tarif edilecek özel pansuman yapıldıktan sonra enfeksiyon kapmanız önlenmiş olacağı için pansuman yapmalısınız. Çünkü enfeksiyon olursa dokular iyileşmez dikişleriniz açılır.

Kızlık zarı dikimi sonrası ilaç kullanmayı öneriyor musunuz ?

Kızlık zarı dikimi sonrası size verilecek bir kutu antibiyotik kullanmanız yara iyileşmesini hızlandıracak ve enfeksiyon kapma riskinizi azaltacaktır. İşlem sonrası ağrınız olmayacaktır hafif yanma ve gerilme hissi olacaktır.

Kızlık zarı dikimi sonrası yerde yemek alışkanlığımız var ailemden çekiniyorum ne yapabilirim?

Kızlık zarı dikimi sonrası ilk bir ay dikkat etmek gerekir. Bağdaş kurup yer sofrasında yemek yemeyiniz. Dizlerinizin üzerinde dikkat ederek yemek yiyebilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra bakirelik raporu almak istiyorum bu mümkün mü?

Bakire raporu alamazsınız. Böyle bir raporu adli tıp kurumundan alabilirsiniz. Oraya başvurduğunuzda kızlık zarı dikimi yapıldığı yapılacak kızlık zarı muayenesi sonrası anlaşılmaktadır.

Kızlık zarı dikimi yaptırdıktan sonra böyle bir işlemi yaptırdığımı gösteren test var mı?

Kızlık zarı dikimi yapıldığını gösteren kan testi, idrar testi veya görüntüleme metodu yoktur. Herhangi acil bir durumda hastaneye gittiğinizde bakire olduğunuz söylerseniz size vajinal yolla ultrason yapılmaz karın bölgenizden yapılır. Ultrason yapılması işlem yaptırdığınızı göstermez. Rahatlıkla kan testi ve diğer istenecek tahlilleri yaptırabilirsiniz.

Ama bu durum örneğin kürtaj yaptırdınız ilk bir ay içinde kan testlerinde gebe olduğunuz belli olabilir. Kızlık zarı dikimi sonrası böyle bir şey olması mümkün değildir. Rahat olabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi sonrası ağda ile temizlik yapabilir miyim?

Ağda ile temizlik ilk aylarda yapılması çok uygun değildir. Özel bir yere gidiyorsanız çok uygun değil çünkü ağda yapılırken dikiş iplikleri görülebilir. Kendiniz yapıyorsanız dokuları yanlışlıkla zarar verebileceğiniz için ağda ne zaman yapılmasının uygun olacağı dikişlerini ve dokularınızın iyileşme sürecine göre size bilgi verilecektir. Arayıp sormaktan çekinmeyiniz. Ağda sonrası şüpheli kanama olursa bize kontrole gelebilirsiniz.

Ağda dışında temizlik için ne yapabilirim ?

Tüy dökücü krem veya jilet ilk aylarda kullanabileceğiniz yöntemlerdir.

Kızlık zarı dikimi sonrası deniz veya havuza girmem sorun olur mu?

Kızlık zarı dikimi operasyonu eğer yaz aylarında yaptırmak zorunda kalırsanız deniz ve havuza girmeniz hemen çok uygun değildir. Arkadaş veya aileniz ile plaj veya havuz gitmek zorunda kalırsanız güneşlenebilirsiniz. Mayo veya bikini giyebilirsiniz. Kızlık zarı dikimi işlemi yaptırdığınız belli olmaz.

Kızlık zarı dikimi sonrası nelere dikkat etmem gerekir?

 • Kızlık zarı dikimi sonrası size anlatılanları uygularsanız sorun olmaz.
 • İlk 2 gün o bölgeye su değdirmemeye çalışınız.
 • Tuvalet sonrası genital bölge temizliğinize önem veriniz.
 • Tuvalet sonrası genital bölgenin kuru kamasına özen gösteriniz.
 • Dar iç çamaşırları ve kıyafetler yerine rahat olanları tercih ediniz.
 • Size tarif edilen pansumanı uygulayınız.
 • Ayaktan duş şeklinde banyo uygulayınız.
 • Küvet veya jakuzi içine girmeyiniz.
 • İç çamaşırlarınızı sık değiştiriniz.
 • Adet olursanız pet kullanırken dikkat ediniz.
 • Genital temizlik için doktorunuzun önerilerine uymanız gereklidir.
 • Size önerilen antibiyotik kullanınız.
 • Kokulu akıntı ,ateş, kaşıntı olursa doktorunuzu arayınız.
 • İşlem sonrası merak edip ayna ile bakmayınız. Dokuları açabilirsiniz.
 • Eğer mümkünse klozetli tuvalet kullanınız.
 • Klozet yoksa ilk bir ay dikkat ediniz tam çömelmeyiniz.
 • Kontrole gelmeniz istenirse randevunuza geliniz.
 • İlk gece ilişki sırasında size anlatılanları uygulayınız.