Kızlık zarı dikimi Avusturya

Kızlık Zarı Dikimi 3Kızlık zarı dikimi iki şekilde yapılmaktadır. Kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimi tamiri onarımı lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. Kızlık zarı soğan zarı kalınlığında da olabilir veya çok etli olabilir. Kızlık zarı her bayan da farklı şekillerde olabilir. En çok karşılaşılan tipi annüler denilen halka şeklinde olandır. En çok sorun çıkaran tip ise esnek kızlık zarıdır. Esnek kızlık zarında ortasındaki açıklık penis ve parmak girmesine olanak sağlamaktadır. Esnek kızlık zarında kanama olması beklenmez. Normal doğum yapılırsa kızlık zarında bozulma olmaktadır.

Yurt dışında yaşayan ve evlilik planlayan bayan hastalarımız bize ilk başvurduğunda jinekolojik muayene yapılarak vajen genişliğine bakılarak flep yöntemi ile himenoplasti nasıl yapılacağı sizlere anlatılır. Lokal veya genel anestezi uygulanarak kızlık zarı dikimi yapılmaktadır. Kalıcı yöntemde vajina yan duvarlarından alınan doku ile yeni kızlık zarı oluşturulur.

Geçici kızlık zarı dikimi ise ilk ilişki veya düğün öncesi yırtılmış ve bozulmuş kızlık zarı parçalarının karşılıklı dikilmesi sonucu uygulanır.

İlk gece neler uygulanması gerektiği ve kızlık zarı dikimi sonrası nelere dikkat edilmesi gerektiği sizlere anlatılacaktır.

Detaylı bilgi almak için 7 gün 24 saat bize ulaşabilirsiniz. Antalya merkez de özel jinekolog ve kadın hastalıkları doğum uzmanı olarak sizlere hizmet vermekteyim.