Kızlık Zarı Dikimi Karaman

Kızlık Zarı Dikimi 3Kızlık zarı nedir? ne işe yarar? neden bu kadar önemlidir?

Kızlık zarı vajina girişinde toplu iğne başı büyüklüğünden vajina içine penis veya parmak girmesine izin verecek kadar açıklığı olan bir anatomik dokudur. Kalınlığı soğan zarı inceliğinde veya etli olabilir. Bazı kızlık zarı tipleri o kadar kalın ve etli olmakta cinsel ilişki sırasında ağrı ve kanama çok fazla olmaktadır.

Kızlık zarı muayenesi jinekolog doktorlar tarafından yapılarak kısa süren basit bir muayene ile sizin kızlık zarınızın hangi tip ve kalınlıkta olduğu anlaşılır. Size bilgi verilerek ilk gece sıkıntı yaşamamanız sağlanır.

Kızlık zarı işlevi hakkında bazı söylemler olabilir. Vajina içine mikrop girmesini engeller, adet kanının dışarı çıkmasını sağlar…

Kızlık zarı bozulması, yırtılması ve zarar görmesi her zaman kanama yapmayabilir. Bu kızlık zarı tipine de bağlıdır. Kızlık zarı yapılacak muayene ile zedelenme ve vajinal genişleme olup olmadığı anlaşılır.

Kızlık zarı dikimi lokal veya genel anestezi verilerek iki şekilde dikimi ve tamiri yapılır. Geçici veya kalıcı kızlık zarı dikimi. Geçici kızlık zarı dikimi düğün veya ilk cinsel ilişki yaşamak istiyorsanız 1 hafta içinde yapılmalıdır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde flep yöntemi kullanılarak vajina duvarlarından ilk ilişkide kanama yapacak himenoplasti yapılır.

Uzun süre cinsellik yaşadıysanız, ilk ilişkide kanama çok fazla geldi ise ve kürtaj olmuş iseniz kızlık zarı dikimi yanı sıra vajina daraltmada yapılmalıdır. Lazer ile vajina daraltma tekniği ile dikişsiz ve anestezi yani narkoz almadan vajina daraltma işlemini kliniğimizde yapmaktayız.

Kızlık zarı dikimi yaptırmak isteyen bilgi almak isteyen Karaman ili ve ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımız 7 gün 24 saat 0 532 687 09 39 arayarak detaylı bilgi alabilirler.

Antalya otogarına 15 dakikalık mesafede, Antalya havaalanına 20 dakikalık mesafede bulunmaktayız.

İletişim bilgilerimizden bizi arayarak asistanlarımız ve özel jinekolog doktorumuzdan bilgi alabilirsiniz.

Gizlilik kesindir asla 3. Şahıslara bilgi verilmez.

Kızlık zarı dikimi sonrası bizleri arayarak medikal destek isteyebilirsiniz.