Kızlık Zarı Kanaması

Kızlık zarı kanaması

Kızlık zarı kanaması her zaman olmayabilir. Kanama soğan zarı kalınlığında olan zarın üzerinde bulunan küçük kılcal damarlardan olmaktadır. Kızlık zarı kalın veya etli ise kanama fazla olabilir. Kızlık zarı her bayanda farklı olabilir. Esnek kızlık zarında penis vajene girer vajinal kanama olmaz kişi normal doğum yaparsa kızlık zarının kalan kısmında bozulma görülür. Kızlık zarında kanama ilk ilişki sonrası yaklaşık yarısında olmaktadır. Kanama leke şeklinde olabilir veya yarım pet bir pet şeklinde de gelebilir. Kızlık zarından kanama fazla geliyorsa kişi halsiz kalmış ise mutlaka acil jinekolog doktorunuz ile irtibat kurunuz.

Her bayanın mutlaka jinekolojik muayene olması gerekir. Kızlık zarının tipine bakılarak ileride kendisini nelerin beklediğini bilmesi gerekir. Evlilik öncesi yapılacak jinekolojik muayene sonrası kızlık zarı yapısına bakılarak kişiye detaylı bilgi verilerek ilk gece neler yapması gerektiği anlatılır. İlk gece korkusu neden olur? kişinin kendi anatomisini bilmemesinden ve yetersiz cinsel eğitimden kaynaklanır.

Antalya kadın hastalıkları ve doğum uzmanı jinekolog doktor ve cinsel terapist olarak kızlık zarı, kızlık zarı tipleri, kızlık zarı muayenesi, kızlık zarı kanaması, ilk gece korkusu konularında hazırladığım detaylı bilgilere ilgili web sitelerini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.