Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Sıkça Sorulanlar

Kızlık zarı dikimi ne zaman yapılmalıdır?

Kızlık zarı dikimi 18 yaşını doldurmuş iseniz, adetli olmadığınız herhangi bir zamanda yapılabilir. Kızlık zarı dikiminde kalıcı flep yöntemi kullanılacak ise düğün tarihini beklemek gerekmez. Geçici kızlık zarı dikimi yapılacaksa düğün öncesi bir hafta içinde yapılması gereklidir.

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı yöntemlerin farkı nedir?

Kızlık zarı dikiminde kullanılan yöntemler iki tiptir. Geçici kızlık zarı dikimi ilk cinsel ilişki öncesi veya düğünden bir hafta içinde yapılır. Kalıcı kızlık zarı diikimi adet olmadığınız istediğiniz bir zamanda uygulanır.

Bakirelik raporu nasıl verilir?

Kızlık zarı muayenesi sonrası bakirelik raporu verilmez. Bu rapor ancak adli tıp kurumu veya yetkili hastanelerin yapacağı inceleme sonucu kayıt altına alınarak verilir. Kızlık zarı muayenesi ile kişye bakire olup olmadığı bilgisi verilir, 3.şahıslarla bu bilgi paylaşılmaz.

Kızlık zarı dikimi sonrası tekrar onarım yapılabilirmi?

Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra dikkat edilmezse dikişler açılabilir. Tekrar onarım gerekebilir bu zaman içinde yapılacak kontrolleriniz de belli olacaktır. Tekrar onarım kızlık zarına yapılabilir hiç bir sakıncası yoktur. Anestezi lokal veya genel olabilir. Doktorunuzla birlikte karar vereceksiniz.

Kızlık zarı muayenesi ne zaman yapılmalı?

Kızlık zarı muayenesi kızlık zarı bozulması nedeni ile şüpheniz varsa beklemeden muayene olmanız önerilir. Bir an önce sonucu öğrenmek sizi rahatlatır. Kızlık zarınız zarar görmemiş ise gereksiz yere kendinizi üzmekten kurtulursunuz. Kızlık zarınızda zedelenme varsa çözüm yolları için birlikte karar verilir. Adetli bir döneminiz olmazsa muayene daha rahat olmaktadır.

Normal doğum yapmış bir bayanda kızlık zarı dikilebilir mi

Normal doğum yapmış bir bayanda eğer isterse kızlık zarı dikimi teknik olarak zor olsada yapılabilir. Evlilik yıl dönümü hediyesi isteyen ve bu konuda eşine sürpriz yapmak isteyen bayanlara uygulama yapılır.