Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Sıkça Sorulanlar

Kızlık zarımın şekli ve tipi nasıl olmalı?

Kızlık zarı her bayanda farklı şekil ve tipte olabilir. Yapılacak kısa bir jinekolojik muayene sonrası anlaşılmaktadır. Böylece sizi zar tipiniz konusunda bilgilendirmiş olmaktayız. Daha sonra cinsellik yaşarken ne ile karşılaşacağınızı bileceksiniz ve ona göre davranacaksınız.

Kızlık zarımın hangi tip olduğunu nasıl anlarım?

Kızlık zarı farklı tipler de olabilmektedir. Jinekolojik muayene sonrası yapılacak değerlendirme ile dış genital organlarınız ve kızlık zarı tipi hakkında size bilgi verilmektedir. Size önerimiz evlilik öncesi gelmeniz ve jinekolojik muayene olmanızdır. Böylece ilk gece korkunuz olmayacaktır. Zar tipinizi bilmeniz size fayda sağlayacaktır.

Kızlık zarımın bozulduğunu kendim anlayabilirmiyim?

Kızlık zarınızın bozulduğunu ayna ile genital bölgenize bakarak her zaman anlamanız mümkün değildir. Kızlık zarınızın bozulduğu şüpheniz vrsa doğru olan bizimle irtibata geçip jinekolojik muayene olmanız gerekmektedir.

Kızlık zarımı diktirdiğim eve gidince anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi sonrası normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Ağrı ve acı olmayacaktır. Eve gidince telaş edilecek bir durum yoktur. Kimse sizin ne yaptırdığınızı bilemez. Kürtaj yaptırsaydınız işlem sonrası ağrı ve kanama olmaktadır. İstirahat sizi rahatlatacaktır.

Kızlık zarımı ayna ile görebilir miyim?

Kızlık zarı vajina girişi biraz iç kısmında bulunur Ayna ile kendi kendinize bakarak kızlık zarınızı görmeye çalışabilirsiniz ama bu konuda tecrübeli olmayacağınız için baktığınız görüntü sizi yanıltabilir. Evlenmeden önce kızlık zarı muayenesine gitmeniz durumunda kızlık zar tipi hakkında size bigi verlir.

Kızlık zarı yüksekten düşme ile bozulur mu?

Kızlık zarı yüksekten düşme ile bozulmaz. Düştüğünüz yerde sivri bir cisim varsa genital bölgenize batması sonucu bozulur ama bu sırada diğer genital organlarda da zedelenme görülmektedir. Bazen bize başvuran hastalarımız damdan düştüm kızlık zarım bozuldu gibi bahaneler söylemektedir. Gerçeği söylemek istemezler. Kızlık zarı muayenesinde yırtık varsa kızlık zarı dikimi yapılır.