Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Sıkça Sorulanlar

Kızlık zarı dikimi sonrası dışardan bakıldığında anla

Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra dışardan bakıldığında anlaşılmaz.Sadece geçici dikim yapıldıysa vajen bölgesi dudaklar aralanırsa ipler görülür.Kızlık zarı dikimi yapıldıysa jinekolog muayenesi sonrası böyle bir işlem yaptırdığınız belli olur.

Kızlık zarı dikimi sonrası dikişler alınır mı?

Kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimi sırasında kullanılan dikişler alınmaz.Kullanılan dikiş materyalinin özelliğinden dolayı dikişler vücut tarafından emilir.Dikişlerin emilme süresi boyunca dikkat edilmesi gerekenler dikim sonrası detaylı olarak sizlere anlatılacaktır.

Kızlık zarı dikimi sonrası denize girebilirmiyim?

Kızlık zarı dikimi sonrası denize girmek ; geçici yöntem ile düğün öncesi dikim yapıldıysa ilk cinsel ilişkiye kadar denize girmek çok uygun değildir.Kalıcı yöntem uygulanırsa 1 ay girmeniz uygun değildir.Plaja gidip güneşlenebilirsiniz mayo veya bikini giymeniz dikişlerinizi etkilemez.İplikler mayo kenarından çıkmaz.Girmeden önce doktorunuzdan onay alınız.

Kızlık zarı dikimi sonrası bakire raporu alınır mı?

Kızlık zarı dikimi sonrası bakire raporu verilmez.Bakiredir raporu almak için adlitıp kurumuna başvurmanız gerekir. Burada yapılacak muayenede kızlık zarı dikimi yapıldığıı anlaşılır.

Kızlık zarı dikimi sonrası ağda yapılırmı?

Kızlık zarı dikimi sonrası ağda ilk kontrole gelene kadar yaptırılması önerilmez.Jilet veya tüy dökücü krem kullanabilirsiniz.Kontrole geldiğinizde temizlik ne zaman nasıl yapılacağını doktorunuza sorunuz.

Kızlık zarı dikimi için yaş sınırı nedir?

Kızlık zarı dikimi için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.